Kas ir Drifts?

Drifts ir autošosejas paveids, kurā rezultāts netiek noteikts pēc sekundēm un to simtdaļām, bet gan vērtēts pēc tādiem kritērijiem kā leņķis, ātrums, josla, prezentācija. Būtība Drifts ir automašīnas kontrole vadāmā sānslīdē. Tā ir braukšanas tehnika, kad braucējs trasē cenšas ieņemt joslu (ieteicamo joslu parasti nosaka tiesneši dalībnieku sapulces laikā), no kuras automašīnu varētu pakļaut vadāmai sānslīdei pie pēc iespējas lielāka ātruma.

Atšķirībā no autošosejas Driftā gala rezultāts nav atkarīgs no tā, kurš braucējs pirmais nonāks finišā, bet gan no braukšanas tehnikas kopvērtējuma, kurā būtiskākais uzsvars ir uz prasmi vadīt automašīnu sānslīdē. Braucējam ir jāveic trase (cieta seguma trase – asfaltēta vai betonēta) pa noteiktu trajektoriju, atzīmētu ar konusiem „Piloniem”, un jo tuvāk tiem driftē braucējs, jo vairāk punktu iegūst.

Uzvarētāju nosaka tiesneši, vērtējot braukšanas precizitāti un efektivitāti, ko nosaka pēc vairākiem faktoriem: sānslīdes leņķa, vienmērīguma, līkumā ieejošā ātruma, līkumā izejošā ātruma, vizuāli-audiālā priekšnesuma (troksnis, sacelto dūmu daudzums u.tml.), kā arī vērā tiek ņemts skatītāju vērtējums. Fināla cīņās, kad dalībnieki brauc tandēmā, pievienojas vēl piektais kritērijs – distance līdz priekšā braucošajai automašīnai.

Apmeklētājiem Drifts ir šovs – vizuāli iespaidīgs, spraigs, aizraujošs un skaļš; tā dalībniekiem – pozitīvi uzlādējošs un izaicinošs cīņas veids, kur katrs grib uzlabot meistarību līdz pilnībai – milimetram, kas šķir sānslīdi no trasi norobežojošajiem piloniem.

Autosports, kas Japānā iesākās pirms vairāk nekā 20 gadiem, ASV un Eiropā, tai skaitā Latvijā strauju popularitātes pieaugumu piedzīvojis pēdējo sešu gadu laikā. Latvijā pirmās drifta sacensības kā šovi notika 2006. gadā, 2008. gadā to savā paspārnē uzņēma LAF, bet 2009. gadā drifts ieguva Latvijas čempionāta statusu.

Latvijas Drifts

Kopš 2011 gada drifts tika sadalīts trīs klasēs – Street, ProAm un Pro. Pirmajās divām piešķirts Latvijas Drifta kausa izcīņas statuss, savukārt Pro klasē risinās Latvijas čempionāts.

Street klasē var piedalīties automašīnas ar derīgu Tehnisko apskati un tām arī uz sacensību brīdi jāatbilst TA noteikumiem. T.i. salonam jābūt pilnā ekipējumā, arī balstiekārtā nedrīkst veikt TA neatļautas pārbūves. Šī klase līdz ar to paredzēta gan iesācējiem, gan arī citiem braucējiem, kas savus spēkus driftā vēlas izmēģināt ar ielas automašīnām.

ProAm ieskaitē var piedalīties visa veida automašīnas un to var pielīdzināt Open klasei – var braukt automašīnas bez TA, Street klases spēkrati, tāpat arī atļauts piedalīties PRO automobiļiem. Šī klase pēdējo trīs gadu laikā ir ieguvusi ļoti lielu popularitāti, jo teju katrā posmā uz starta iziet ap 40 pilotiem.

Pro klase ir spēcīgākā no klasēm, kur dalību ņem jau pasaules tehniskajiem noteikumiem sagatavoti PRO klases auto.

No 2010.gada Latvijā notiek arī Pro klases NEZ drifta čempionāts.

No 2012.gada Latvijā notiek arī lielākais Eiropas drifta seriāls-All star drift series.

Latvijas drifts organizē arī visus oficiālos drifta treniņus, sponsoru vizināšanas pasākumus, apbalvošanas, tehniskās diena, drifta parādes pa pilsētas ielām, no 2015.gada tika organizēts arī „Drift Games” projekts, kurš turpināsies arī nākamgad.

2016.gada sezonā kopš 2010.gada beidzot tika atjaunots arī Baltijas drifta čempionāts. Latvijas drifts sadarbojas ar kaimiņvalstu organizatoriem, rīkojot oficiālās sacensības sportistiem arī Baltijā un Igaunijā.

2017. gadā Latvijā norisinājās BERSAFE DRIFT KING OF RIGA starptautiskais seriāls un BETSAFE NEZ DRIFT RIGA 2017 starptautiskais seriāls. Latvijas drifta kausā 7 posmi, Latvijas drifta čempionātā 6.posmi.
Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.